ZATRZASKI SPRĘŻYNOWE

ZATRZASKI SPRĘŻYNOWE DO DRZWI ZEWNĘTRZNYCH

Oferujemy dwa modele, które pasują do większości ościeżnic i są stosowane w ponad 50 000 drzwi wejściowych. Uniwersalny zatrzask sprężynowy montowany jest bezpośrednio w drzwiach zewnętrznych, natomiast zatrzask sprężynowy płyty czołowej U-rail jest montowany pod płytą czołową.

ZATRZASK UNIWERSALNY (VZ-UNI-16)

ZATRZASK SPRĘŻYNOWY DO PŁYTY SZYNY U (VZ-CEL-20)

Uniwersalny zatrzask sprężynowy i zatrzask sprężynowy do ceownika eliminują problemy powodowane przez mechanizm pociągowy lub pchający mający wpływ tylko na elektrozamek lub kombinację elektrozamka i zatrzasku. Gdy takie drzwi są zablokowane, są utrzymywane w swojej pozycji przez sam zamek, ale gdy są odblokowane i zamknięte, to jedynie sprężyna utrzymuje je w tej pozycji. Nowoczesne drzwi wejściowe często mają duże i ciężkie panele, zatem standardowe systemy nie jest wystarczająco stabilne. W efekcie drzwi zewnętrzne są otwierane przez wiatr powodując uszkodzenie ściany i drzwi, a nawet ranienie ludzi.

Ten problem można rozwiązać za pomocą zarówno uniwersalnego zatrzasku sprężynowego, jak i zatrzasku sprężynowego do płyty czołowej typu U, co pozwala ustrzymać drzwi w stabilnej pozycji, tak aby zapewnić, że nie następuje nagłe otwarcie drzwi spowodowane np. podmuchami wiatru, co w oczywisty sposób może powodować uszkodzenia.

Zalety zatrzasków sprężynowych naszej produkcji to:

  • pasują do profili drzwi wejściowych różnych producentów
  • pomagają utrzymać drzwi wejściowe zamknięte, a tym samym zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym mocnym kołysaniem
  • siła, z jaką panel drzwi przednich jest utrzymywany na miejscu, jest regulowana